top of page
a27d24_528b208faf02496c9716db1014c7dd8b_

O NÁS

Jsme parta lidí co rádi cvičí nenásilnou cestou. Dojo na Cestě je místo pro každého... Nebo, skoro každého... Nakonec vydrží málokdo. Cvičíme zde Jógu a Aikido.

Co tomu však předcházelo?

Nahlédněme společně do krátké historie. Přibližně v září 2004 se několik nadšenců pro Aikido rozhodlo přetvořit halu tehdejší tiskárny SKALA a zvelebit ji natolik, aby se v jejích prostorách o několik měsíců později mohl uskutečnit první trénink. Vše se zdárně podařilo a v prosinci jsme se tu společně sešli na zahajovacím slavnostním cvičení.

Patří velké poděkování všem těm nadšencům, kteří ostatně dodnes téměř všichni Aikido cvičí. Je třeba také zmínit Českou Federaci Aikido (ČFAI), pod kterou je náš klub organizován. Nemůžeme vynechat ani město Říčany, která nám formou grantu částečně přispělo na nákup tatami. Největší poděkování si ale zaslouží náš sensei (učitel) Michal Lachim Šíp – tehdejší 2.Dan Hombu Dojo (mistrovský stupeň), který nás vyučoval Aikido od samého začátku. V jeho stopách šel pak i Radek Růžička a v současné době je to Miroslav Skala 2. dan Hombu Dojo.
Velké PODĚKOVÁNÍ všem.

bottom of page