a27d24_528b208faf02496c9716db1014c7dd8b_

O NÁS

Jsme parta lidí co rádi cvičí nenásilnou cestou. Dojo na Cestě je místo pro každého... Nebo, skoro každého... Nakonec vydrží málokdo. Cvičíme zde Jógu a Aikido.

Co tomu však předcházelo?

Nahlédněme společně do krátké historie. Přibližně v září 2004 se několik nadšenců pro Aikido rozhodlo přetvořit halu tehdejší tiskárny SKALA a zvelebit ji natolik, aby se v jejích prostorách o několik měsíců později mohl uskutečnit první trénink. Vše se zdárně podařilo a v prosinci jsme se tu společně sešli na zahajovacím slavnostním cvičení.

Patří velké poděkování všem těm nadšencům, kteří ostatně dodnes téměř všichni Aikido cvičí. Je třeba také zmínit Českou Asociaci Aikido (ČAA), pod kterou je náš klub organizován a přes niž je napojen přímo na Hombu Dojo v Japonsku, jehož zakladatelem je Ó-sensei Morihei Ueshiba. Nemůžeme vynechat ani město Říčany, která nám formou grantu částečně přispělo na nákup tatami. Největší poděkování si ale zaslouží náš sensei (učitel) Michal Lachim Šíp – tehdejší 2.Dan Hombu Dojo (mistrovský stupeň), který nás vyučoval Aikido od samého začátku. V jeho stopách jdou i naši ostatní učitelé. V současné době je to Radek Růžička 4. Dan Aikikai. Velké PODĚKOVÁNÍ všem.